Adana Büyükşehir Belediye Başkanından Taziye Ziyareti

sozlu-den-olimpiyat-sampiyonu-ismet-atli-nin-5873056_400

Yeni Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, 1960 Roma Olimpiyatının unutulmaz şampiyonlarından İsmet Atlı’nın vefatı üzerine Kozan’a giderek Atlı’nın ailesine başsağlığı diledi.

Sözlü, Kozan’a bağlı Çukurören Mahallesi Kurtoğlu Çiftliğinde merhum İsmet Atlı’nın kardeşi eski pehlivanlardan Hüseyin Atlı ve diğer aile fertlerine taziye ziyaretinde bulundu.

Başkan Sözlü, rahmetli İsmet Atlı’nın 1960 Roma Olimpiyatında İranlı Tahti’yi yenerek olimpiyat şampiyonluğunu kazanan ve bir çok uluslar arası müsabakalarda Türk Bayrağını göndere çektirerek İstiklal Marşımızı söylettiren ender tarihi şahsiyetlerden bir olduğunu vurguladı.

Merhum İsmet Atlı, sadece güreşteki başarılarıyla değil aynı zamanda yayımlanmış kitapları ve sayısız makaleleriyle de yazarlık ve ozanlık yönüyle Türk sporuna ve Türk kültürüne önemli katkılar sağlamış kıymetli bir şahsiyetti. Kozanca haber sitesi olarak, Kozanımızın önde gelen, isimlerinden İsmet ATLI hocamıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve güreş camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Her zaman Kozanlıların kalbinde yaşayacak.

Related Posts

Leave a Comment